اپلیکیشن  Kahoot

اپلیکیشن موجود می تواند کلاس خسته کننده را به یک زمین بازی تبدیل کند. این اپلیکیشن که مورد استفاده معلمین قرار میگیرد ، کمک می کند تا دانش آموزان یادگیری سرگرم کننده ای را پیش رو داشته باشند. در این اپلیکیشن معلمان سوالات و موضوعات را مطرح می کنند که این برنامه این سوالات و موضوعات را تبدیل به بازی و گیم می کند. دانش آموزان تنها با دانلود این برنامه می توانند هم بازی کرده و هم به سوالات معلم ها پاسخ دهند و موضوعات درسی مورد نظر معلم خود را یادبگیرند.

اپلیکیشن Google Classroom 

این نسخه برنامه دیگری از G Suite برای آموزش است که به طور کلی توسط مدرسه برای توزیع و رتبه بندی تکالیف دانش آموزان مورد استفاده قرار می گیرد. این برنامه کلاسی درسی توسط معلمان برای نگهداری دروس کلاس در رانندهdrive  G استفاده می شود تا دانش آموزان بتوانند دسترسی آسان به دروس کلاسی در صورت نیاز ضروری، داشته باشند. معلمان همچنین از این برنامه برای ایجاد اطلاعیه ها و بحث های خاص استفاده می کنند.

 

سایت Teach Learn Lead

این برنامه اساسا یک سایت رسانه های اجتماعی مانند فیس بوک برای معلمان است که معلمان مدارس مختلف با یکدیگر در آن ملاقات و تعامل دارند. معلمانی که موضوع درسی مشترک دارند، می توانند مسائل مختلف مربوط به موضوع را مورد بحث قرار دهند و یاد بگیرند که چگونه از معلمان با تجربه برخوردار شوند. از این برنامه برای ایجاد نظرسنجی استفاده می شود و همچنین معلمان می توانند در بحث های سرگرم کننده در مورد دانش آموزان خود بحث کنند.

 

اپلیکیشن Seesaw

 اساس این برنامه، نمونه کارهای دانش آموزی است که والدین می توانند پیشرفت و موفقیت دانش آموزان را ببینند. دانش آموزان می توانند بهترین کارهای خود را در این برنامه ذخیره کنند تا والدین بتوانند بهبود و پیشرفت کودکانشان را بررسی کنند. از سوی دیگر، این برنامه همچنین توسط معلمان مورد استفاده قرار می گیرد تا نقاط ضعف و قوت دانش آموزان را سالانه ذخیره کند و بتوانند در طول جلسات معلم، آنها را به والدین ارائه دهد.

 

 اپلیکیشن Slack

یادگیری نباید در خارج از کلاس متوقف شود. این نرم افزار ابزار پیام رسانی است که توسط دانش آموزان و استادان استفاده می شود تا بعد از ساعت مدرسه  هم بتوانند با یکدیگر ارتباط برقرار کنند. همچنین از این برنامه برای ارسال یادآوری به دانش آموزان در موارد اضطراری استفاده می شود. 

اپلیکیشن Remind

این برنامه توسط معلمان برای ارتباط با والدین و دانش آموزان خارج از کلاس مورد استفاده قرار می گیرد. این برنامه را می توان برای ساخت چت گروهی، اعلان کلاس و برای ارتباط با یک فرد به صورت خصوصی استفاده کرد. بیش از 70 زبان در آن وجود دارد و بنابراین برنامه می تواند زبان چت ها را به والدین غیر انگلیسی ترجمه کند.

اپلیکیشن Additio

بهتر است یادداشت ها و برنامه های درسی خود را بجای نگهداری روی قطعه های کاغذ، در این اپلیکیشن نگهداری کنید. این برنامه به عنوان یک برنامه مدیریت کلاس درس عمل می کند که به معلمان اجازه می دهند سوابق مربوط به حضور، برنامه ریزی جدول زمانی و محاسبه نمرات دانش آموزان را در تلفن های هوشمند و رایانه های خود داشته باشند. معلمان همچنین می توانند 8 دلار در ماه به علاوه برای گرفتن ویژگی های اضافی مانند نگهداری یادداشت و تجزیه و تحلیل عملکرد خود پرداخت کنند.

اپلیکیشن Classtree

با کمک این برنامه، معلمان می توانند فرم های رضایت والدین را از آن ها در فرایند بدون کاغذ و بدون دردسر دریافت کنند. با استفاده از این برنامه، معلمان می توانند ببینند کدام فرم رضایت توسط والدین دیده شده و کدام فرم را امضا نکرده اند.

اپلیکیشن Doceri

این برنامه توانایی تبدیل تب لت ها و تلفن های هوشمند به تخته های قابل حمل را با استفاده از قابلیت صفحه نمایش لمسی iPad  را دارند. این برنامه با فرایند توضیح موارد موجود در روی صفحه نمایش به معلمان کمک می کند و این باعث می شود کلاس درس تعاملی تر باشد. با کمک این برنامه، معلمان مجبور نیستند دیاگرام های پیچیده و معادلات را به صورت دستی بنویسند؛ زیرا آنها می توانند به سادگی مطالب را از طریق iPad خود به دانش آموزان بفرستند.

 

همانطور که در دوران تکنولوژی پیش می رویم، می توانیم ببینیم که چگونه نسل بعدی با منابع دیجیتال ارتباط برقرار می کنند تا زندگی خود را بهتر و آسان تر کنند. هیچ انکاری در این نکته وجود ندارد که برنامه های تلفن همراه در آینده زیاد باشند و قدرت اقتصادی و اجتماعی در آینده را اضافه کنند. این چند برنامه برتر تلفن همراه و اپلیکیشن های دیگر مطمئنا از یک جهش کوانتومی در سیستم آموزشی موجود پیروی می کنند و به معلمان کمک می کند تا روش های تدریس خود را تغییر دهند.